• SERVER (SUNUCU) ÇÖZÜMLERİ

Firmaların sahip oldukları en önemli varlıklardan birisi kurumsal verileridir. İster 5 PC ister yüzlerce PC ve sunucudan ibaret olsun kurum çalışanlarının bilgiye sürekli erişimi ve yeni verilerin sisteme zamanında ve hızlı olarak işlenebilmesi önemlidir. Yapılan sunucu yatırımlarının firmanın büyüme stratejileri ile uyumlu olarak geliştirilebilmesine uygun yapıda olmalıdır.

Genç  Bilgisayar Hastanesi  Hizmetleri sunucu çözümlerinde uluslararası markalara sahip ürünler kullanmaktadır. IBM, HP, Dell, Fujitsu - Siemens ürünleri ile firmanın ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda en iyi fiyat / performans çizgisine sahip ürünlerle Sunucu ihtiyaçlarınıza özel projelendirme yapılmaktadır.
Giriş seviyesi workgroup sunuculardan Cluster, rack çözümler, yüksek erişilebilirlik çözümlerine kadar geniş bir yelpazede projelendirme, uygulama ve destek hizmetlerimiz ile yanınızdayız.

Firma olarak sunucu kurulumu konusunda sahip olduğu birikimi müşterisi ile paylaşmaktadır. Şirketinizin sunucu ihtiyaçlarına göre Windows 2000, Windows 2003 Server, Windows 2008 sunucu kurulumu ve bunların üzerine WEB / DNS / FTP / MAIL / NAS / SAN sunucu kurulumu ve konfigürasyonu yapmaktayız. Kurduğumuz sunucular için sizlere konusunda uzman kadromuz ile teknik destek sunmaktayız.

Server (Sunucu) Projelerimiz;
Firmanızın istekleri doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz sistem analizinden sonra size en uygun server teklifini sunuyoruz. Genellikle projelerimiz aşağıdaki adımlardan oluşmaktadır.
*  Veri analizinizi gerçekleştiriyoruz.
*  Size en uygun server modelini öneriyoruz.
*  Tüm server ve network sisteminizi güvenlik altına alıyoruz.
* Risk analizlerinizi gerçekleştirip, çalışmalarınızda en küçük aksaklık olmayacak şekilde firmanıza en uygun server kurulum ve yapılandırmasını gerçekleştiriyoruz.
*  Firma kullanıcılarının hepsini denetim altına alıyoruz.
*  Tüm ağınızı virüs, hacker saldırıları, spam mailler, worm, grayware, malware saldırılarına karşı koruyoruz. Pishing denilen banka, kamu veya özel ve güvenilir yerlerden gelmiş gibi görünen ancak şifrelerinizi çalmaya yönelik saldırılara karşı sisteminizi ileri düzey koruma altına alıyoruz.
*  Birden fazla internet bağlantınız varsa bu bağlantıları birbirlerinin yedeği olarak verebilir, çalışanlarınıza (kişiler yada gruplar) bandwith tanımlayarak onların interneti belirlenen sınırlar içinde kullanmalarını, download etmelerini engellemeyi sağlıyoruz.
*  İstekleriniz doğrultusunda çalışanlarınızın msn, yahoo, skype programlarına erişimlerini engelleyebilir yada istediğiniz belirli grup yada kişilere bu hakları verebiliriz. Şirketinizdeki tüm çalışanların yasal suçlar işleyen veya virüs dağıtan tüm sitelere girmelerini engelleyebiliriz.
*  Farklı yerlerdeki şubelerinizi VPN yada SSL VPN ile aynı çatı altında bağlantı yaparak bağlayabiliriz.
* Sisteminizden gönderilen tüm mailleri, tüm msn, yahoo görüşmelerini görebilir, loglarını tutabilir, arşivleyebilir, belli kelimeleri bu arşivde aratabilirsiniz.
* Sisteminizin geçmişe ait kayıtlarını, loğlarını, network durumunuzu görebilir, periyodik olarak sizde mail atmasını düzenleyebilir, grafiksel olarak gelişmiş raporlar alabilirsiniz.
*  Kurduğumuz sistemlerin sonucunda kendi e-ticaret altyapınız hazır olacağından ticari faaliyetlerinizi internet üzerinden dünyaya kendi serveriniz içinde ve tamamen kendi bünyenizde barındırarak gerçekleştirebilirsiniz. Profesyonel çalışmanın her zaman getirisi yüksektir.

Genc Bilgisayar Hastanesi WeB GeNC WeBtEaM.com