IT DESTEK VE BAKIM HİZMETLERİ

IT destek ve bakım hizmetleri kapsamında verdiğimiz hizmetler; kritik teknik servis hizmetlerinden, bütünleşik yönetim hizmetlerine kadar geniş bir alanı kapsamaktadır. Alanında uzman ve sertifikalı personelimizle, işletmelerin asıl işlerine odaklanması sağlanarak, bilgi teknolojileri konusundaki tüm ihtiyaçları için, teknik destek ve bakım hizmeti sunulmaktadır. Bununla birlikte, teknolojik altyapının standartlara uygun ve bir bütün olarak çalışır durumda bulundurulması da bu kapsamda ele alınan çalışmalar arasındadır.

İşletmelere; ürünlerinin türü, markası ve modeli ne olursa olsun, işlerinin devamlılığını sağlamak ve beklenmeyen sorunlarda kesintisiz ve acil destek sunabilmek için sözleşmeli hizmetler sunulmaktadır.

Hizmet Seçenekleri

1. Telefonda Destek Hizmeti
Sözleşmeli işletmelerden çağrı geldiğinde anda, çağrı merkezi derhal müşterinin talebini ve destek koşullarını inceler. Şayet telefonda çözülebilir bir durum söz konusu ise, sorun çözülerek, çağrı hizmeti sonlandırılmış olur. Talep telefonda karşılanamıyor ise, müşteriye destek koşulları çerçevesinde, yerinde destek hizmeti verilir.

Tüm çağrılarda, standart ve detaylı olarak aşağıdaki bilgilere yer verilir:

 • Müşteri bilgisi
 • Ürün bilgisi
 • Tarih bilgisi
 • Arıza bilgisi
 • Yapılan işlem

2. Uzaktan Destek Hizmeti
Sunucu veya ağ (network) sistemlerinde oluşan problemler ya da bu sistemler için alınmak istenen teknik destek, internet üzerinden, uzaktan erişim (remote access) yoluyla sağlanır.

3. Yerinde Destek Hizmeti
Müşterilerin sorunlarına, sözleşme koşulları çerçevesinde, yerinde destek verilir. Sorun giderilerek, talep yerine getirilmiş olur.

4. Periyodik Bakım Hizmeti
Periyodik bakım hizmetini alan müşterilere, sözleşme kapsamındaki ürünler için, sözleşmede belirten aralıklarda genel bakım hizmeti verilir. Periyodik bakım sırasında cihazların kontrolleri yapılır, varsa arızalar giderilerek, fiziksel bağlantıları kontrol edilir. Bu sayede arızaya sebep olabilecek durumların önüne geçilmiş ve performansın korunarak iş devamlılığı sağlanmış olur.

5. Yedek Cihaz Bulundurma Hizmeti
Yedek cihaz bulundurma hizmetini alan müşterilerde, arıza meydana gelmesi durumunda, müşterinin mevcut işini aksatmadan, yedek cihaz ile değişim yapılır. Bu hizmet kapsamında temin edilen cihazın, yerinde kurulumu yapılarak devreye alınır.

6. Destek Uzmanı Bulundurma Hizmeti
Destek uzmanı bulundurma hizmetini alan müşterilere, firmamız tarafından destek uzmanları tayin edilir. Bu uzmanlar sürekli müşterilerimizin yanında olup, sorunlara ilk müdahalede bulunur. Oluşan problemlerin çözümü mümkün ise sorun giderilir, değilse firmamızla gerekli koordinasyonu sağlanarak çözülme ulaşılır.

Destek kapsamı, ihtiyaca göre donanım ve/veya yazılım desteği olabileceği gibi, parça hariç veya parça dâhil şeklinde de olabilir. Sözleşmeli müşterilerimize verilen servislerle ilgili olarak düzenli raporlar alınarak, verilen hizmet ve kalitesi sürekli takip edilir. Bu raporlar müşterilerimizle de düzenli olarak paylaşılır.

Bir firma sahibisiniz yada yöneticisisiniz. Çok sayıda bilgisayarınız var, bilgisayarlarınız arızalandıkça bilgisayar teknik servisi çağırıyorsunuz ve bunun size maliyeti çok yüksek olur.

Bilgisayarınızı yerinden kaldırmadan yerinde çözüm imkanı sunuyoruz.

Biz 4 den fazla bilgisayarı olan firma ve kişisel kullanıcılara bir öneri sunuyoruz. Bilgisayar bakım anlaşması. Genç Bilgisayar Hastanesi firmamız ile bilgisayar bakım anlaşması yapıyorsunuz ve bir yıl içerisinde sınırsız bilgisayar servisi çağırma hakkına sahip oluyorsunuz ve bunun için her ay bilgisayar servisinize ödediğiniz paranın daha da altında sabit bir ücret ödüyorsunuz.

Sistemin ücretlendirmesi;
Bilgisayar ve printer sayısı, bilgisayarların konfigürasyon durumu ve network yapısı. Bu değerler inceleniyor ve bilgisayar bakım anlaşması fiyatınız belirleniyor. Sakın korkmayın aylık bilgisayar teknik servisi harcamalarınızın gayet altında olacaktır.

 • KİMLER KURUMSAL BAKIM ANLAŞMASI YAPTIRMALI?

İşletmesinde bulunan bilgisayar, yazıcı, tarayıcı, barkod üniteleri, plotter vb. çevre birimlerinin sayısı beş ve üzerinde olan, bilgisayarlarında sorun meydana geldiğinde, acil çözüm gereken ve zaman kaybına tahammülü olmayan tüm işletmeler Kurumsal Bilgisayar Bakım Anlaşması yaptırabilirler.

 • KURUMSAL BAKIM ANLAŞMASI YAPTIRMANIN AVANTAJI NEDİR?

Kurumsal Bakım Anlaşmalı müşterilerimiz en öncelikli müşterilerimizdir. Telefon, Messenger Uzak Masaüstü Bağlantısı ve Yerinde Servis hizmetlerimizden, sorunu en hızlı çözebilecek olan yöntem tercih edilir ve müşteri sorunları giderilir. Müşterilerimiz, donanımları bozulduğu için, iş kaybına uğramazlar, Verilerinin yedekleri her zaman alınır, Teknolojik gelişmelerden anında haberdar olurlar, ek hiçbir ücret ödemezler, diğer donanım ürünlerini aldıklarında çok özel ödeme koşulları ve ıskontolar sağlanır.

 • KURUMSAL BAKIM ANLAŞMASINA NASIL BAŞLANIR?

Öncelikle bir ön görüşme ile talepler dinlenir, sonrasında müşteri temsilcilerimiz, mühendislerimizle beraber, işletmeyi analiz eder ve yapılabilecek hizmetler hakkında bir özet verirler.  Takip eden süreçte bir sözleşme hazırlanır, onaylanması durumunda, firmanın büyüklüğüne göre 3-10 kişilik bir ekip, işletme bilgisayarlarında toplu bir çalışma gerçekleştirir, eksikler belirlenir, yedekler alınır, ilk bakım yapılır, firmanın teknik yapısı, eksikler, geliştirmeler hakkında bir rapor hazırlanarak şirket yönetimine sunulur, bu tarihten itibaren de her türlü sorunda hızlı ve yerinde destek sağlanır.

KURUMSAL BAKIM ANLAŞMASI NE TÜR HİZMETLERİ KAPSAR?

 • Tüm bilgisayarlar için ayda bir kez periyodik bakım
 • Virüs, spy güncellemesi ve taraması
 • Otomatik yedekleme sistemi (günlük, haftalık, aylık, manuel)
 • Arızalı cihazın onarılamaması durumunda yerine yedek cihaz bırakılması
 • Server Kurulum ve Teknik Destek İşlemleri
 • İşletim Sistemleri Kurulum Teknik Destek İşlemleri
 • Statik IP üzerinde DNS Hizmeti
 • Microsoft Exchange Server Kurulum, Destek ve Bakım İşlemleri
 • Periyodik Veri Yedekleme ve Test İşlemleri
 • Yüksek Kapasiteli Hosting, E-Posta Kurulum Hizmetleri
 • Ağ kurulum, test ve destek işlemleri
 • Ticari ve sektörel programların kurulumu, eğitimi ve desteklerinin verilmesi
 • Bakım Anlaşması yapan müşterilerimiz öncelikli sorun eskalasyonu ve çözümü hakkına sahiptirler.
 • Bakım Anlaşması boyunca gündeme gelebilecek çeşitli IT projeleri için konularında uzman danışmanlar
  tarafından talebiniz doğrultusunda destek sağlanacaktır.
 • Sınırsız telefon desteği
 • Uzak bağlantı desteği
 • Anlaşmalı Sunucu ve Hosting Hizmetleri
 • Bilgisayar, notebook, yazıcı, monitör, scanner, plotter ve diğer çevre ürünlerinin ücretsiz onarımı (parça hariç)

Çağımızın asla yetişilemeyecek sürate gelişme kaydeden bilişim ve iletişim standartlarına her geçen gün şaşılacak yeni bir gelişme daha ekleniyor.

Onlarca markanın, yüzlerce dizüstü bilgisayar ürettiği ve bu modellerin de, her üç ayda bir gamdan çıkartılıp, yerlerine yeri modeller sürüldüğünü düşünürsek, doğru ürünü nasıl seçebiliriz?

Öte yandan, plazma derken, LCD’ye... LCD derken, LED’e... LED derken, 3 boyuta ulaşan görüntüleme ürünleri hayatımıza girmiş durumdalar...

Acaba tüm yenilikleri bu kadar yakından takip etmeniz gerekiyor mu ?

Ya da güncel rekabette, benzer ve hatta daha üst bir modelde, en iyi koşulu hangi marka/model sağlıyor ?

Hepsini takip edebilmek sizce mümkün mü ?

Bizler sizin bu mesainizi azaltıp, en doğru çözüme sizi ulaştırmak üzere hizmet vermek istiyoruz.

Distribütörlerin, markaların güncel ve sadece iş ortaklarına açtığı avantajları, ihtiyaçlarınızla örtüştürmeye çalışıyoruz...

Eğer perakende çalışan bir yapıda olsaydık, buraya binlerce model sunardık. Biz, size, güncel rekabet koşulunu tüm bilgisayar ve çevre birimleri ürünleri için, ihtiyacınızla tam uyum gösterecek çözümü tanımlayıp, sunmak istiyoruz.

Türkiye'nin Teknoloji Dağıtıcıları  bayisi olup ürünlerini yetkili distribütör kanalları ile aynı gün tedarik ve dağıtımını sağlar.

 

150 marka ve 5000 in üzerinde ürün çeşidi ile tüm bilgisayar, server, network, printer, çevre birimi ürünleri ve sarf malzemeleri konusunda ürünleri ile müşterilerin ihtiyaçlarına en doğru ürünleri sunar...

 

 * Marka PC / Notebook / Server

 * Toplama PC / Server

 * Tüm Marka Model LCD/LED Monitörler

 * Anakar / Ekran Kartı / İşlemci / Kasa Ürünleri

 * Taşınabilir Disk / Bellek / Hafıza Kart Ürünleri

 * WebCam / Mikrofon / Ses Üniteleri

 * Yazıcı / Tarayıcı / Fax Ürünleri ve Sarf Malzemeleri

 

Güvenlik kameralarında lider firma ve ürünlerle çalışmaktayız. Bu konuda en hassas olduğumuz ilke kullanacağımız ürünlerin müşterilerimize mümkün olduğunca hiç sorun çıkarmayan markalardan seçerek kullanmamızdır.

Bizimle irtibata geçmeden karar vermemenizi önemle rica ederiz.

Güvenlik Kameraları

Metal kasa veya box kamera olarak sınıflandırılan CCTV kameralar genel bir tabir olarak CCD kamera olarak bilinirler. CCTV kamera sistemlerinde en fazla kullanılan kamera çeşidi olduğu söylenebilir.

Metal kutulu ccd kameralar kullanıldığında ayrıca CCTV kamera lensi ve ayak kullanmak gerekir. Eğer dış ortamda kullanılacaksa kamera muhafazası, muhafaza ayağı ve lens kullanmak gereklidir. CCD kamera seçimi yaparken kullanılacak ortam şartlarına uygun seçim yapılmalıdır. Göz önüne alınacak en önemli parametreler kameranın çözünürlüğü ve minimum ışık hassasiyeti olacaktır.

CCD box güvenlik kamerası için en önemli elektronik komponent image sensoru ve digital işlemcidir. İmaj sensör ve video işlemcisini dünyada belli başlı birkaç firma üretir. Bunlar arasında en önde gelenleri : Sony, Sharp, Panasonic, LG, Samsung'tur.

Bu firmalar arasında Sony dünyada ilk image sensoru üreten firma olduğu için en yaygın kullanılan chip Sony'dir.

> Sony chipli güvenlik kameraları doğal renk vermekle ünlüdür.

» Sharp sensörlü guvenlik kamerasi canlı renk verir.

» LG siyah beyaz chip konusunda uzmandır.

Günlük yaşamda kamerada kullanılan chip neredeyse bu markalarla anılır: Sony güvenlik kamerası, Sharp guvenlik kameralari vb. Fakat bu hatalı bir tanımdır. Doğrusu Sony image sensörlü guvenlik kameralari, Sharp sensorlu güvenlik kameraları vb. olmalıdır.

Kapalı Devre CCTV Kamera Sistemleri

Günümüzde CCTV kapalı devre televizyon sistemleri artık gündelik hayatımızın bir parçası haline geldi. Evlerde, işyerlerinde, mağaza ve alişveris merkezlerinde kameraların güvenlik amacıyla kullanılması son derece yaygınlaştı. PROAKTİF GÜVENLİK CCTV kapalı devre kamera sistemi cihazlarının satış, montaj hizmetlerini profesyonel kadrosu ile gerçekleştirmektedir. Tüm dünyada güvenlik profesyonellerinin tercih ettikleri yüksek kaliteli ürünleri ekonomik şartlarda kullanmayı ilke edinen PROAKTİF GÜVENLİK CCTV kapalı devre televizyon alanında da bu yaklaşımından ödün vermemektedir. Birkaç kamera ve monitörden oluşan basit sistemlerden, sofistike hızlı dome kameralar, matrix ve multiplexer'ler, dijital kayıt ve remote görüntü aktarım sistemlerine kadar her türlü CCTV kapalı devre televizyon sistemlerini firmamızdan temin edebilirsiniz. Bu bölümde küçük ve orta ölçekli kapalı devre televizyon sistemlerine ilişkin ürünlerimizi bulabilirsiniz. Daha gelişmiş ve güvenlik, yangın, kartlı giriş kontrol sistemleri ile de entegre olabilen kapali devre televizyon sistemlerimiz için bize ulaşabilirsiniz. 

Görüntü Transferi & Dijital Kayıt Sistemleri

Dijital Kayıt & Görüntü Transferi geniş yelpazedeki bir çok yüksek teknoloji gerektiren projeler için doğru  seçim ve ekonomik bir çözümdür. Görüntülemeyi en etkin olarak kullanarak güvenlik teknolojisi için vazgeçilmez bir seçimdir. Fabrikalar, hastaneler, okullar, oteller, plaza binaları, küçük işletmeler, ofis, ev ve diğer uygulamalar için ideal bir performans sunmaktadır. Dijital Kayıt & Görüntü Transferi geleneksel video kontrol sistemleri için kullanılan analog sistemlerin yerini, daha fonksiyonlu ve daha ekonomik  bir çözüm sunarak  başarılı bir şekilde almıştır. Sadece pahalı sistemlerin yerini alacak bu ürünler, aynı zamanda oldukça kolay kullanıma sahip kullanıcı ara yüzü ile, her hangi bir eğitim gerektirmeyen tamamen TÜRKÇE bir yazılım ile profesyonel, esnek, basit ve ekonomiktir. Grafik tabanlı ara yüzü ve Türkçe olmasından dolayı kullanım ve kurulumda esneklik ile basitliğe sahiptir.  Ayarlanabilir kayıt hızı ve türü. (1-50-100Frame/Sec.)  1-4-9-16 ve daha üstü 32'e kadar Multi screen özelliği, bölünmüş ekran üzerinde kameraların yer değişimi ve tek tuş ile bir çok fonksiyonu kullanabilmektedir. Kaydetme ve kayıt izlemede kolaylık sağlamaktadır. (Tarih ve zaman ile kayıt arama, tek tuş ile DVR konumuna geçme veya playback yaparak izleme fonksiyonu). Teknik destekte sınırsız hizmet. LAN, WAN, INTERNET veya TELEFON hattı üzerinden uzaktan hızlı erişim ve yüksek görüntü kalitesinde izleme yapmaktadır. Akıllı hareket algılama sistemi ile alarm konumunda e-mail üzerinden alarm gelen kameranın resminin iletilmesi veya telefon hattı üzerinden daha önceden kaydedilen numaralara sesli mesaj iletebilmektedir.

Genc Bilgisayar Hastanesi WeB GeNC WeBtEaM.com