Veri kurtarma profesyonel bilgi birikimi, mühendislik formasyonu ve deneyim gerektiren nitelikli ve hassas bir iştir.

Dikkat! İstatistiklerimize göre veri kayıplarının gerçek nedeni veri kaybına neden olan ilk olay değil bu olay sonrası yapılan bilinçsiz ve yanlış müdahalelerdir.

Veri kaybı ve kurtulma süreci yada kurtarıcılardan kurtulmak? Veri kurtarma işi en başından itibaren doğru algılanması ve sonuna kadar da doğru uygulanması gereken kritik işlemler sürecidir. Bu süreçte ilk ve en önemli konu doğru bilgi ve doğru muhataptır. Konuyu sıradan bir servis hizmeti gibi algılamak en çok düşülen hatalardan biridir. Veri kayıplarında alelacele ve gelişigüzel yapılan müdahaleler çoğu zaman veri kaybının gerçek nedenine dönüşmektedir. Bu nedenle veri kayıplarında sakin ve aklı selim olmak, durum değerlendirmesi yapmak, gerek konuyu gerekse konu ile ilgili çalışmaları olan firmaları araştırmak ve anlamaya çalışmak işin ilk yarısını oluşturmaktadır.

Ticari verileriniz, aman dikkat? Kanaatimizce veri kurtarma firmalarının en önemli müşteri kitlesi ticari verileri kaybolan yada hasar gören firmalardır. Bilgisayarlar ve veri depolama ortamları günümüzde pek çok alanda ve pek çok amaçla kullanılmaktadır. Bu bilgisayarlardan genellikle ticari amaçla kullanılanları gerçekten önemli hatta yerine göre hayati veriler içermektedir. Firmamız bu nedenle özellikle ülkemizde yaygın olarak kullanılan ticari programların veri tabanlarının (kendine has, Cobol, DBF, Access, Paradox, Interbase, SQL, Oracle, ...) veri kaybında kurtarılmasına yada onarılmasına yönelik kapsamlı çalışmalar yapmış ve yapmaya devam etmektedir.  

Genc Bilgisayar Hastanesi WeB GeNC WeBtEaM.com