Yapısal / Akıllı Kablolama

Bilgisayar sistemlerinin hızlı, sağlıklı ve problemsiz çalışabilmesi için altyapısı çok önemlidir. Network kablolama Çoğu zaman alt yapıya yeterince önem verilmediği için, sağlıklı olmayan network kablolamaları üzerinde ciddi problemlere rastlanmaktadır. Özellikle yavaşlık ve bağlantı kopukluğu gibi problemlerin bir çoğu Network formatlarına uyulmadan yapılan kablolama sistemleri yüzünden oluşmaktadır. Kablolama altyapısı baştan iyi tasarlanıp yapılmalı ve yıllarca kullanılmalıdır.


Yerel Ağ

Birden fazla bilgisayarın birbiri ile haberleşmesi ihtiyacının doğması sonucu yerel ağ çözümleri hızlı bir şekilde gelişmiştir. Artan güvenlik ve yönetim ihtiyaçları sonucu yerel ağların yönetilebilir ve akıllı olması kaçınılmaz hale gelmiştir.

Bu kapsamda Genç Bilgisayar Hastanesi, sektörün önde gelen markalari ile birçok başarılı projeye imza atmıştır. Müşteri ihtiyaçlarına göre 3 katmanlı yapılar (Erişim, Dağitim ve Omurga) uzman kadrosu ile projelendirilip hayata geçirilmiştir. Bu kapsamda akıllı anahtar sistemleri üzerinde sanal yerel ağlar (VLAN) geliştirilmiştir. Büyük kampüs ağlarda, farklı VLAN’lar oluşturulup bu VLAN’lar arasındaki erişim kontrolleri akıllı switchler tarafından sağlanmaktadır.


Kablosuz Ağ

Genç Bilgisayar Hastanesi, müşterilerinin tüm kablolu network ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunduğu gibi kablosuz network altyapı ihtiyaçlarına yönelik çözümler de sunmaktadır. Sizlerin ihtiyaçlarına göre indoor ve outdoor wireless projelerin keşif ve tasarımından uygulamasına kadar tüm aşamalarını üstlenerek müşterilerine anahtar teslimi projeler üretmektedir.

Bugüne kadar yürüttüğü projelerde dünyaca ünlü markalarla yürüttüğü çözüm ortaklıkları ve proje sonrası verdiği teknik destek ile müşterilerinin haklı güvenini kazanmış olan Genç Bilgisayar Hastanesi, müşterilerinin öncelikli tercihi olmayı hedeflemektedir.


WAN

Geniş Alan Ağları (WAN), coğrafi olarak birbirinden uzak bir mekânda bulunan bilgisayarların başka bir mekânda bulunan bilgisayarlarla iletişim kurabilmesi için LAN’lan ve başka tip ağları birbirine bağlayan bilgisayar ağlarıdır. Genç Bilgisayar Hastanesi, sektörün en kapsamlı çözümlerini sunan sektörün önde gelen üretici firmalar ile çözüm ortaklığı yaparak, küçükten büyüğe tüm kurumların ihtiyaçlarını karşılar.